Åpningstider
Halfdans Bokhus holder stengt om vinteren. Følg med på Bokhusets venner sin facebookside for informasjon om når bokhuset åpner i 2022.
For mer informasjon, ta kontakt med Halfdan på tlf. 91 71 97 51.
Er du interessert i bøker, bør du ta turen til Halfdans Bokhus. Bokhuset ligger i de gamle lokalene til Samvirkelaget i Kjosen i Drangedal kommune og er et av Norges aller største antikvariat med sine 100.000 bøker.
Rimelige bøker i alle sjangre
Det er Halfdan og Tone Esborg som driver stedet og bokhuset har blitt et landemerke i denne vakre bygda. Her kan du kjøpe rimelige bøker, både nye og gamle, og virkelig gjøre noen gode kupp. Alle sjangere og forfattere er representert og fordelt på hele 260 kvadratmeter. Med sin trivelige atmosfære er det også mange som stikker innom bare for å snakke og ta en kopp kaffe.
Forfatterbesøk, foredrag og konserter
Her blir det arrangert forfatterbesøk, forskjellige foredrag og til og med konserter.
Drangedal bygdetun ligger idyllisk til ved vannet Motjenn. Bygdetunet viser 19 historiske…
I sentrum i Drangedal ligger det en flott korskirke idyllisk til, med utsikt utover Toke
De gamle handelsbuene i Prestestranda representerer tidligere tider med stor trafikk…
Tørdal kirke ligger på Bø nord for Bjårvann. Tørdal var tidligere anneks-sokn til…
Gautefall fjellkirke ble innviet i 2010, har pyramideform og er i mur og tre.
Kroken kirke som er bygget som langkirke i tømmer, ligger ved Heldøla. Kirken ble innviet…