Utforsk Telemark

English

Norsk

Konsert med Amy Belle

TypeKonsert

Hafsundveien 10, 3967 Stathelle, Norge, 3967, Stathelle

Legg Konsert med Amy Belle til i reiseruten din.

Plakat med mørk dame som synger

Om

Amy Belle : Historien som rørte en hel verden :


En kveld, én sang – og hele verden ble rørt. Amy Belle var bare en ung, sjenerte gate artist fra Glasgow da hun ble løftet inn i rampelyset av Rod Stewart. Sammen fremførte de I Don't Want to Talk About It på Royal Albert Hall – en duett som siden har blitt sett nærmere en milliard ganger på sosiale medier. Publikum ble trollbundet. En stjerne ble født.


Nå, 20 år senere, står Amy igjen klar til å møte publikum – intimt, nært og helt ekte .


https://youtu.be/w46bWxS9IjY?si=9bvZK8jI7H1dEeiq


Amy Belle er født Amy Lindop og vokste opp i Glasgow sammen med Mor , Far og 2 eldre brødre . Allerede som 16-åring droppet Amy ut av skolen og satte kursen mot London for å satse alt på musikken. Der startet hun The Alice Band, som ga ut flere utgivelser – blant annet Nothing On But The Radio, som ble plukket opp av Pepsi Chart i 2002.


Men det var først da hun kom hjem til Glasgow og igjen stod alene på gata og spilte, at eventyret virkelig begynte. Rod Stewarts folk oppdaget henne, og plutselig sto hun på scenen med en legende.


Duetten forandret alt. Hun ble fløyet til Los Angeles, jobbet med superstjerner som Chris Martin (Coldplay) og Tim Wheeler (Ash), ga ut musikk og ble en snakkis i hele bransjen. Hun var spesiale guest på store konserter med Neil Young , Bob Dylan , Robert Plant og Pretenders for å nevne noen . i tillegg leverte hun låter til b.annet Miley Cyrus og skrevet og jobbet sammen med b annet Tim Wheeler ,Coldplays Chris Martin og gutta fra Doors og turnert Europa som special guest for Rodriguez som mange sikkert husker fra den fantastiske dokumentaren " Searching for Sugar man "


Så ble det stille i nærmere 10 år . Familie ble stiftet og musikken ble lagt på hylla . i 2024 satt en kar hjemme på Lillehammer og så konserten One Night Only med Sir Royal Albert Hall som gikk i reprise på Tv . Duetten med Rod kom og tankene om Hva skjedde med Amy satte seg fast i hodet . Det ble gjort litt detektivarbeide og på en rar måte fikk man muligheter til og sende en beskjed over til England . Det gikk vel et par måneder og et svar kom tilbake fra Amy :) . En melding ble til en mail og den ble til en telefon som igjen ble til en avtale om og prøve en runde i Norge :) Siden starten i Mai 2025 har det virkelig blitt vann på mølla og dette har blitt til en liten suksess historie . Amy har fått lysten tilbake og det skrives nye låter og Amy leverer varene så det holder . Gleden over og ha Amy tilbake er soleklar og henvendelser kommer daglig inn fra hele verden på å få Amy hit og ditt :).

TripAdvisor

Kart

Sjekk tilgjengelighet forKonsert med Amy Belle (Åpnes i et nytt vindu)

Kontakt

Åpningstider

Sjøterrassen (11 Jun 2026)
DagTider
Torsdag21:00 - 23:00

Også i nærheten

  1. Gea Norvegica Unesco Global Geopark Rognstranda

    På Rognstranda i Bamble kan du spasere over 1,5 milliarder år gammel geologisk historie…

    7.40 km Unna
  2. Bamble kirke

    Bamble kirke ble innviet 1845 og er en stor trekirke, bygget i gotisk stil.

    8.39 km Unna
  3. Olavskirken

    Olavskirken ruin (Skeidi kirke) i Bamble er ruinene etter en steinkirke fra før 1150.

    8.58 km Unna
  1. Tangvald naturreservat

    I den bratte sørvestvendte hellinga i Rognsflauene, fra Tangvaldkleiva og sørover til…

    9.29 km Unna
  2. Gea Norvegica Unesco Global Geopark i Bamble

    I Bamble finner vi de eldste bergartene i Geoparken. Opp mot 1500 millioner år gamle…

    9.57 km Unna
  3. Gea Norvegica Unesco Global Geopark Steinvika

    Bergartene i Steinvika ble til i jordas oldtid, nærmere bestemt for ca. 461-451 millioner…

    10.06 km Unna
  4. Langøytangen fyrstasjon

    Historien til Langøytangen fyrstasjon går tilbake til 1828, da Fyrkomiteen foreslo…

    10.53 km Unna
  5. Brotherly love

    Fra 1860-1885 var Langesundsmannen og tenoren Lorentz Severin Skougaard (1837-85) en av…

    10.63 km Unna
  6. Cudrio Sjøbod, Bamble Museum

    Cudrio sjøbod er et kystmuseum som ligger i Langesund sentrum. 

    10.77 km Unna
  7. Tollboden

    Langesund tollbod slik den fremstår i dag ble oppført i 1858.

    10.80 km Unna
  8. Tollpakkboden

    Tollpakkboden er en laftet sjøbod hvor hoveddelen er oppført tidlig på 1700-tallet.

    10.82 km Unna
  9. St. Helena

    St. Helena - tollvakthuset er i dag et tollmuseum, med gjenstander som fantes der fra…

    10.83 km Unna
  10. Bambles geologiske historie, Kongshavn

    Bambles landskap – spennende geologi gjennom millioner år

    11.01 km Unna
  11. Gea Norvegica Unesco Global Geopark - Rugtvedt

    På Rugtvedt i Bamble har det dukket opp en ny spennende lokalitet, en sandstrand som ble…

    11.78 km Unna
  12. Gea Norvegica Unesco Global Geopark

    Geoparken ligger i Telemark og Vestfold fylker og innbefatter kommunene Bamble, Kragerø,…

    22.47 km Unna
  13. Geopark besøkssenter

    I Gea Norvegica Geopark sitt besøkssenter på porselensfabrikken i Porsgrunn kan både…

    22.58 km Unna
Previous Next