
Velkommen til en ny runde med VicHagen Live sine sommerkonserter! 4 tirsdager i juli 2026 fylles nok en gang Hotell vic sin vakre bakhage med stemningsfull musikk fra nye og spennende artister.
Tirsdag 21.juli står nok en spennede Americana – artist på hagescenen! Even Martinsen slapp i oktober 2024 sitt debutalbum "Poetically True», som fikk svært gode skussmål av flere anmeldere. Den første singelen fra albumet, "Lifetime", ble kort tid etter release A-listet på Radio Signal og er spilt på radio i mer enn 20 land. "Lifetime" ble også kåret Årets Låt under Fjordingprisen 2025.
I skjæringspunktene mellom det såre, det ærlige, det treffende og det drivende finner du musikken til Even Martinsen. På mange måter klassisk americana, men fri for sjangerbegrensninger i musikkens uttrykk, noe som gir grobunn for en unik og spennende sound. Martinsen har tidligere gitt ut EP-en «Stories Untold» i 2019, som han vant en låtskriverkonkurranse med i regi av Oslo Låtskriverforum. Singelen «Lifetime» fra albumdebuten "Poetically True" vant så Fjordingprisen for Årets Låt 2025.
Han har flere ganger vært framhevet som månedens artist hos Norsk Americana Forum. Han har spilt showcaser i regi av Rootsy Music, spilt support for navn som Vincent Neil Emerson, Tyler Ramsay (tidl. Band of Horses) og Dan Stuart (Green On Red), vært gjesteartist med The Salmon Smokers flere ganger og opptrådt på festivaler som Midtåsen Bluegrass Festival og Hellefoss Americana, og stått på scener som John Dee, Herr Nilsen, Belleville, Siste Reis, Salt Art & Music og Folk i Storgata. Hotell Vic er et gammelt ærverdig hotell som ligger i hjertet av Porsgrunn sentrum.
Her har det vært hotelldrift helt siden 1890, og hotellet har blitt modernisert gjennom flere epoker. I dag fremstår hotellet som nytt og moderne, med hjemmekoselige omgivelser. Hotellet er spesialtilpasset langtidsboende som setter pris på gratis kveldsbuffèt og en hyggelig atmosfære. Midt inne i hotellet har vi dessuten en nydelig bakhage - VicHagen - en gjemt oase midt i Storgata i Porsgrunn. Etter en god oppstart med VicHagen Live i 2025, håper vi flere vil oppdage denne idylliske hagen gjennom årets konsertserie.
Ta med deg venner eller noen du er glad i, og nyt hagen med god mat og noe godt i glasset før konserten. Det blir mulig å få kjøpt rødvin og hvitvin i glass, øl og mineralvann i flaske samt nøtter og chips. Velkommen til en uforglemmelig sommerkveld i VicHagen. Aldersgrense 18 år Dørene åpner kl 19.00 Konsertstart kl 20.00 Billetter kr 275,- inkl avgift OBS! Ved avlysning refunderes billetter minus avgift. Inngang gjennom Hotellets hovedinngang.
| Hotell Vic - Porsgrunn (21 Jul 2026) | ||
|---|---|---|
| Dag | Tider | |
| Tirsdag | 19:00 | - 23:00 |
Opplev Porsgrunns "Station": 8 roterbare porselensruller i Storgata. Bli en del av…
Vår Frue kirke i Porsgrunn er den eneste katolske kirken i Telemark og ble innviet 8.…
Kunsthall Grenland formidler norsk og internasjonal samtidskunst. KG holder til i…
Den nye kirken i Porsgrunn, Østre Porsgrunn kirke, er en arkitektonisk perle og er blitt…
I Gea Norvegica Geopark sitt besøkssenter på porselensfabrikken i Porsgrunn kan både…
Opplev Porsgrunns unike geologi! Fra 1 milliard år gammelt grunnfjell til spor etter…
Auksjonshallen i Porsgrunn kombinerer auksjonshus og antikvitetsbutikk og holder til i…
Geoparken ligger i Telemark og Vestfold fylker og innbefatter kommunene Bamble, Kragerø,…
Norges eneste porselensfabrikk, Porsgrunds Porselænsfabrik, ligger i Porsgrunn og er…
Besøk Porselensmuseet i Porsgrunn. Opplev norsk porselenshistorie, fabrikkbesøk,…
På Porsgrunds Porselænsfabrik kan du se hvordan porselensmalerne dekorerer porselen,…
Besøk produksjonen på Porsgrunds Porselænsfabrik og få se hvordan det hele foregår fra…
Tollboden Porselenssamling i Porsgrunn viser frem unikt porselen og originale akvareller…
Mule Varde i Porsgrunn er offentlig eiet, og etter omfattende restaureringer, fremstår…