
Vassendgutane-originalene av av festcountry feirer 30 år på hjul og drar på stor jubileumsturné fra sør til nord. Turneen inkluderer både byer og bygder, Publikum kan vente seg både nye låter og klassikere som har gjort bandet til allsangfavoritter i tre tiår.
Vassendgutane ble startet i Ørsta i 1996 og fikk sitt store gjennombrudd med «Ungkar med dobbelseng». Siden har bandet levert en rekke gull- og platinaplate-utgivelser, toppet VG-lista og etablert sin egen sjanger: fest-country. Med humor, energi og 100 % liveopptredener har de blitt en institusjon på norske konsertscener. .
– At vi har holdt på i 30 år er helt vilt. Jubileumsåret blir én lang fest, og vi gleder oss til å dele den med publikum over hele landet, melder bandet selv.
En konsert med Vassendgutane er en unik opplevelse. Bandet leverer et show som få andre band i denne kategori kan vise til. Allsangen "runger" i store haller og på de store festivalene når bandet spiller og er det noen som får stemninga i taket her på Parkbiografen så er det definitivt denne gjengen. Stikkord er glede, party og et band som virkelig inkluderer sitt publikum fra første strofe. Bandet legger stor vekt på kvalitet og det visuelle utrykket. De opptrer også 100% live. Det blir råning, ungkarer og hjortejakt. - Og selvfølgelig slagerne Ungkar Med Dobbelseng, Granada, Hjortejakt og Longt Inne I En Fjord og mange flere.
Konserten har 18 års grense nede i salen, samtidig som det er mulig å kjøpe nummererte sitteplasser på galleriet, hvor det er 20 års grense og alle rettigheter.
| Parkbiografen Vanlig Sal + Galleri (24 Okt 2026) | ||
|---|---|---|
| Dag | Tider | |
| Lørdag | 21:00 | - 22:30 |
Spaik er en urban kunstner, med fargerike verk inspirert av latinamerikansk folklore.
Gatekunst i honnør til Åge Samuelsen (1915-1987) og Paal Flaata ( 1968-…), samt et lite…
Skien kirke ble ferdig i 1894 og har 1400 sitteplasser. Kirken ligger midt i byen og med…
Bygarasjen ville gjerne ha et bilde som framstilte biler og valgte selv motivet av den…
Telemark Kunstsenter er et informasjonssenter og en formidlingsinstitusjon av…
Et enkelt motiv med budskap om å verne om freden og vår natur.
Den første eier av Altenburggården var sannsynligvis Johan Altenburg, Henrik Ibsens…
Maleriet viser Skien rundt 1600-tallet hvor Skien var en av de største trelasthandelsbyer…
Victor Ash er en høyt anerkjent fransk gatekunstner, opprinnelig fra Portugal, som bor i…
Skiens Kunstforening er en medlems-basert kunstforening som driver med…
Ibsentrappen er en betong- og granittkonstruksjon med en byste av Henrik Ibsen. Den har…
Maleriet av en familien som sitter på brygga som er basert på et originalfoto fra…
Hovedbygningen på Søndre Brekke gård i Brekkeparken har huset flere, fine tradisjonsrike…
Aleksel Bordusov surrealistiske verker preger vegger over hele verden. Motivet i…
Sist viste
Andre arrangement
Onsdag 29. april kl. 19 kommer vår folkekjære forfatter, Vigdis Hjorth, til Litteraturhuset i Skien…
Andre arrangement
Norges mest hardtarbeidende tributeband, Fortunate Sons, tar i 2025 med seg den Creedenske arven…
Andre arrangement
Teater Ibsen inviterer til en festkveld hvor vi hyller de nominerte til årets Ibsenpris og feirer…
Andre arrangement
Ufred – Russland fra innsiden
Onsdag 13. mai kommer en av Norges fremste sakprosaforfattere,…
Andre arrangement
Vi byr på en herlig vårkveld med alle muligheter for dans og allsang, når Norges første Taylor…
Andre arrangement
MacGyver Entertainment presenterer i samarbeid med Grusveien Entertainment Terje Sporsem og John…