Ferge
I Kragerøskjærgården er det 2 ferger og en hurtigbåt som sørger for bil-, gods- og persontrafikk mellom de største øyene, «M/F Kragerø», «B/F Jesper» og hurtigbåten «Perlen». Fra salongen om bord på den største fergen, «M/F Kragerø», kan du nyte vår vakre skjærgård gjennom alle årstider. For informasjon om rutetider, priser m.m se her.
Taxibåt
En fin måte å komme seg rundt i skjæra på er å ta en av våre taxibåter. Taxibåtene frakter deg til alle steder i hele øyeriket der de kan legge til land, og du kan også ha med sykkelen din! For informasjon om hvilke taxibåter som finnes se her.
Kragerø båtutleie AS
Kragerø båtutleie AS leier ut nye båter med bryggeplass i Kragerø sentrum. Pioner 14 Active er trygge og gode båter med stødige sjøegenskaper, utstyrt med 20-25 HK motor og kartplotter. Dette er det perfekte utgangspunktet for å utforske den fantastiske Kragerøskjærgården. Se mer her.