
En kveld om å følge drømmer, slippe tak i perfeksjonismen, sette seg hårete mål, og noen ganger faktisk nå dem.
Jeg har vært artist i 25 år. Det har tatt meg mange steder: fra eventyret med Kaizers Orchestra og et unikt fellesskap med publikum, til teater og film med «The Mute», og videre til livet som soloartist, med mer ansvar, mer sårbarhet og flere spørsmål til meg selv.
Ingenting av dette har kommet lett, og aldri alene. Bak hvert prosjekt ligger år med arbeid og tett samarbeid. Jeg har lært at 90 prosent av jobben er forarbeid og planlegging. Selve konserten, låten eller albumet varer kun et øyeblikk – det er veien dit som er selve reisen. Det er der de gode historiene oppstår.
Denne kvelden vil jeg gi dere et innblikk i min opplevelse av det å være artist, som kanskje ikke er så annerledes enn det å være menneske. Det handler mye om kontraster: å være seg selv fullt ut, men alltid i relasjon med andre. Om selvtillit, men også tillit til andre. Om å stå i tøffe utfordringer, omfavne endring eller gå videre i aksept – uten å gi opp. Vi er alle på en uendelig reise.
«Alle store eventyr
begynner kun med ett skritt.
Reis deg opp å gå
det neste kan bli ditt.»
Vanligvis møter vi Janove på scenen gjennom konserter, der han deler historier mellom sangene. Denne gangen snus formatet på hodet: han deler først og fremst erfaringer fra opp- og nedturer gjennom 25 år som artist. Og ja – det ryktes at det også blir noen innslag med både velkjente solo- og Kaizers Orchestra-låter og mellom historiene.
| Ælvespeilet Hovedscenen - Num (26 Feb 2026) | ||
|---|---|---|
| Dag | Tider | |
| Torsdag | 19:00 | - 20:30 |
Kunsthall Grenland formidler norsk og internasjonal samtidskunst. KG holder til i…
Opplev Porsgrunns "Station": 8 roterbare porselensruller i Storgata. Bli en del av…
Vår Frue kirke i Porsgrunn er den eneste katolske kirken i Telemark og ble innviet 8.…
I Gea Norvegica Geopark sitt besøkssenter på porselensfabrikken i Porsgrunn kan både…
Den nye kirken i Porsgrunn, Østre Porsgrunn kirke, er en arkitektonisk perle og er blitt…
Porsgrunn kommunes berggrunn består av et mangfold av bergarter med ulike aldre og ulike…
Auksjonshallen i Porsgrunn kombinerer auksjonshus og antikvitetsbutikk og holder til i…
Geoparken ligger i Telemark og Vestfold fylker og innbefatter kommunene Bamble, Kragerø,…
Besøk Porselensmuseet i Porsgrunn. Opplev norsk porselenshistorie, fabrikkbesøk,…
Norges eneste porselensfabrikk, Porsgrunds Porselænsfabrik, ligger i Porsgrunn og er…
Besøk produksjonen på Porsgrunds Porselænsfabrik og få se hvordan det hele foregår fra…
På Porsgrunds Porselænsfabrik kan du se hvordan porselensmalerne dekorerer porselen,…
Tollboden Porselenssamling i Porsgrunn viser frem unikt porselen og originale akvareller…
Mule Varde i Porsgrunn er offentlig eiet, og etter omfattende restaureringer, fremstår…