Utforsk Telemark

English

Norsk

Følg i fotsporene til Henrik Ibsen

  1. familie på Henrik Ibsen Museum Venstøp
    Besøk Henrik Ibsen Museum i Skien og opplev dramatikerens barndomshjem som den var når lille Henrik bodde her. Prøv kjegling, dukketeater eller kle deg ut.
    1. 2 May 202331 Aug 2023
  2. Ibsentrappa i Skien
    Ibsentrappa i Skien sto ferdig i april 1995.
  3. Snipetorp bydel iSkien
    Snipetorp er det eneste autentiske bymiljøet som er igjen fra Henrik Ibsens tid i Skien.
  4. Lie kirkegård imed store flotte trær
    Lie kirkegård med Lietorvet kjøpesenter i Skien, ble i 1841 gitt som gave fra Chr. H. Blom til Skien menighet.
  5. Ibsenhuset er Skiens kulturhus og holder til midt i Skien sentrum som har et bredt utvalg av konserter, forestillinger, foredrag og utstillinger året gjennom.
  6. Den første eier av Altenburggården var sannsynligvis Johan Altenburg, Henrik Ibsens morfar. Henrik Ibsen bodde er fra han var 4 år til han var 7 år.
  7. gammelt bilde av Stockmannsgården i Skien
    I denne gården, i hjørnerommet i 2. etasje, så Henrik Ibsen dagens lys.
  8. Skulpturen Rottejomfruen på Bakkestranda i Skien
    På Bakkestranda, rett utenfor sentrum i Skien, finner du den 7 m høye skulpturen Rottejomfruen som er både kunstverk og lekeapparat med en innvendig sklie.