

Førpremiere på Vest-Telemark Museum Eidsborg
Teater Fabel viser historia om systrene Ingerine og Gurine Schevenius frå den vesle plassen Rui på Dalen i Telemark.
Inngang kr 200,-
Bindande førehandspåmelding grunna begrensa tal billettar til:
post@vtm.no eller på tlf. 35 06 90 90
Frist for avbestilling er 1.mai. Billettar som ikkje vert løyst ut på teaterdagen vert fakturert i ettertid.
Ingerine og Gurine levde eit svært enkelt liv. Sjølv om dei hadde midlar til å gjera arbeidet lettare, levde dei i nøysemd, akkurat som faren.
Kva er det vi moderne menneske ikkje klarer å sjå, men som dei såg klårt og tydeleg, der dei streva og arbeidde heile dagen? Og korleis vert to sysken forma av kvarandre etter å ha levd eit langt liv i tosemd, og i gjensidig avhengnad?
I førestillinga får ein møta Ingerine og Gurine, og ta del i liva deira. Vi møter dei heime på Rui, i friskt samspel med publikum i salen, og får vere med på den store reisa frå Dalen til Oslo, for å vitje kongen.
Manus etter ein idé av Inger Merethe Johnsen
Regi: Sylvia Salvesen
Ingerine Schevenius - Hæge Manheim
Gurine Schevenius - Inger Merethe Johnsen
Inngang kr 200,-
Bindande førehandspåmelding grunna begrensa tal billettar til:
post@vtm.no eller på tlf. 35 06 90 90
Sist viste
Museumsarrangement
Finn Lie frå Dalen er å finne på husmannsplassen denne dagen. Han er dyktig med trearbeid, som t.d.…
Familie/barn
Laurdag 18. mars er det SOLFEST på Dalen!
Møt opp på Torget i sentrum i kostyme.
Program for…
Museumsarrangement
I dag kjem sylvsmed Vilde Vosgraff til husmannsstoga. Kom du og!
Konsert
konsert med The Peters
Konsert
Søndag 21. juli har vi gleden av å kunne invitere til intimkonsert i kafeen på Kunstlåven med Marte…
Litteratur/ poesi
Velkommen til lansering av debutromanen «Rosehagtornen» av tokkebuar Helga Songøygard Battin på…