Velkommen til konsert med den klassiske saxofonisten og komponisten Aina Davidsen, hvor hun presenterer og fremfører musikk fra det nye soloalbumet «GåMedHjertet».
Konserten består av musikk skrevet for fem ulike saksofoner og elektronikk, og Aina skaper en stemningsfull reise gjennom livets kontraster. Albumet er inspirert av den japanske teknikken Kintsugi, hvor ødelagte vaser blir reparert med gull-lakk. Albumet ble innspilt live med publikum for å beholde den ekte følelsen ved LIVE-fremførelser, konseptet går ut på at musikken blir unikt formet fra konsert til konsert, og at det umiddelbare er med på å gi musikken et eget liv.
Aina (1993) er offisiell Henri Selmer Paris-artist (2020), offisiell JLV-artist (2022) og norsk profesjonell klassisk saksofonist med mastergrad fra Det Jyske Musikkonservatorium i Aarhus (2017). Hun er aktiv
som saksofonist i ensembler som Scopelliti/Davidsen, MUVIS og aktuell med sitt neste solistalbum «GåMedHjertet». Som solist spilte hun inn debutalbumet «THEN» i 2020-2021, som inkluderer historisk, tradisjonelt repertoar for klassisk saksofon og er tilgjengelig på alle strømmeplattformer. Aina jobber, i tillegg til å være artist, til daglig som saksofonlærer på musikk- og videregående skoler. Hun jobber som performance-coach og foreleser for profesjonelle musikere med fysisk og psykisk helse, med bakgrunn i studier av mental trening og Timani (anatomi og bevegelse for musikere) ved The Musicians Health & Movement Institute. Aina har studert med internasjonale store lærere som Claus Olesen (DK), Johannes Thorell (SE), Johan Van Der Linden (NL), og hatt mesterklasser fra Jérôme Laran (FR), Arno Bornkamp (NL), Lars Mlekusch (AU), Vincent David (FR), Jean-Yves Fourmeau (FR), Jean-Marie Londeix (FR), Ryo Noda (JP), Asya Fateyeva (UG) og mange flere. Aina startet som 6-åring, og har siden hun var 8 år konkurrert verden rundt som solist og i ensembler. I mai 2025 var hun utøver, og mesterklasse-lærer ved den internasjonale anerkjente saxofonfestivalen Andorra Saxfest, hun har spilt på Molde Jazzfestival og Stavanger kammermusikkfestival.
Spriten kunsthall (8 Okt 2025) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Onsdag | 19:00 | - 20:00 |
Spriten Kunsthall, Skiens kuleste kunsthall ligger på Klosterøya, noen få minutters gange…
Skien sluse ligger i Skien sentrum og er det første sluseanlegget i Telemarkskanalen.
På Smieøya i Skien, øya mellom Skien sluse og Damfoss, står fløtermonumentet "Gjennom…
Motivet på Mølla er designet etter ønske fra Norgesmøllene selv.
Spaik er en urban kunstner, med fargerike verk inspirert av latinamerikansk folklore.
På Bakkestranda, rett utenfor sentrum i Skien, finner du den 7 m høye skulpturen…
Rådhuset i Skien ble tatt i bruk i 1894 og var tegnet av arkitektene Peter Lowzow og…
Snipetorp er det eneste autentiske bymiljøet som er igjen fra Henrik Ibsens tid i Skien.
Maleriet av en familien som sitter på brygga som er basert på et originalfoto fra…
Snipetorp, Skiens eldste boligkvarter og bosted til Henrik Ibsens foreldrene, overlevde…
Ibsenhuset er Skiens kulturhus og holder til midt i Skien sentrum som har et bredt utvalg…
Victor Ash er en høyt anerkjent fransk gatekunstner, opprinnelig fra Portugal, som bor i…
Skiens Kunstforening er en medlems-basert kunstforening som driver med…