
Madeléne med Band, Wrightegaarden, John G Scene
Om
John G Scene presenterer: Kjellerkonsert med Madeléne med Band
Countrypop-artisten Madeléne Stensrud (f 2001) fra Uvdal har sunget, spilt og skrevet musikk hele livet og er beskrevet som «hvis Tate McRae vokste opp på bygda med Hellbillies på bilstereoen». Allerede som tenåring oppnådde hun suksess med Instagram- og YouTube-kontoen, og etter hvert også boken, «Jentetips». Bare 20 år gammel reiste hun halve kloden rundt, til Costa Rica, uten å kjenne noen. Der startet hun opp sin egen surfeskole, og drev en vellykket business basert på nettverket hun hadde bygget gjennom sosiale medier. I 2025 bestemte Madeléne seg for å satse på en artistkarriere, flyttet tilbake til Norge og innledet raskt et samarbeid med The Norwegian Sound og fikk raskt platekontrakt med Sony Music. Satsningen har allerede resultert i en låt blant de 10 mest spilte på norsk radio, nesten 2 millioner streams, og en duett med El Papi som gikk rett inn på topp 50-listen i Norge.
Madeléne er fortsatt aktiv på sosiale medier, med over 100k følgere fordelt på Instagram og TikTok.
Facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=61561013095377&locale=nb_NO
Instagram https://www.instagram.com/maddismalik/
TikTok https://www.tiktok.com/@madelenestensrud?is_from_webapp=1&sender_device=pc
Spotify https://open.spotify.com/artist/7HbJecOAhTcyj5x9P95kQz?si=bAq4Gz-aTNSfyXbSDTyBZA
YouTube https://www.youtube.com/channel/UC8XeZDKivubk5MaYndFz3Hw
—-
Informasjon:
Dørene åpner en time før annonsert konsertstart
Servering: Alle rettigheter
Aldersgrense: 20 år. Vergeordning må avtales fra konsert til konsert, send e-post til [email protected].
Billettavgifter: Pris inkluderer billettavgift
HC/Ledsager: Vi tillater ledsagere med gyldig ledsagerbevis
Bevegelseshemmede: Wrightegaarden er en gammel, fredet bygning som dessverre er dårlig tilrettelagt for bevegelseshemmede. Vi har montert rampe inn i lokalet fra hagen, så med litt godvilje får vi inn et begrenset antall manuelle rullestoler, men det må avtales på forhånd. Send e-post til [email protected].
HC-toalett er i hagen.
Parkeringsmuligheter: Ja
Reservasjoner: Konsertene i kjelleren er klubbkonserter, og har unummererte plasser. Vi reserverer ikke plasser, det er «førstemann til mølla-prinsippet» som gjelder.
Billetter refunderes kun ved avlysning av arrangement. Avgift refunderes ikke. Kjøpt billett garanterer ikke sitteplass, da det på noen konserter er både sitte- og ståplasser.
Wrightegaarden ligger idyllisk plassert midt i sentrum av sommerbyen Langesund. Siden slutten av 80-tallet har Wrightegaarden vært en ettertraktet scene for utendørskonserter i sommerhalvåret, og bortimot alt som kan krype og spille av store og små nordiske artister har gjestet den vakre hagen. Tidligere ble også Kjellerscenen brukt til intime konserter med både kjente og mindre kjente artister. Etter noen år uten kjellerkonserter har John G Scene igjen brakt liv i de gamle lokalene og sørger for at «lyset på – hele året!»
Der er superlett å ta buss M1 direkte fra Skien eller Porsgrunn og så og si til døra til Wrightegaarden? Ta buss M1 som går fra Landmannstorget i Skien klokka 19. Da er du framme klokka 20:00, og bussen går tilbake samme vei fra Langesund klokka 23:15. 00:15 og 01:15 🙂
Vi takker Sparebankstiftelsen Skagerrak og Telemark fylkeskommune for støtte til våre konserter.
Sted
Åpningstider
Langesund
2. mai 2026
lørdag: 21:00 - 22:30
Praktisk informasjon
- Konsert
Arrangementer i nærheten

Pellik - På tur i Grenland, færdig snakka!, Wrightegaarden, John G Scene
Tordenskjolds gate 2, 3970 Langesund

DeLillos på Wrightegaarden
Wrightegaarden, 3970 Langesund

Marit Larsen på Wrightegaarden
3970 Langesund

Tre om Taube på Wrightegaarden
3970 Langesund

Staysman på Wrightegaarden
3970 Langesund

Ramón på Wrightegaarden
3970 Langesund

Ina Wroldsen på Wrightegaarden
Wrightegaarden, 3970 Langesund

Bausa på Wrightegaarden
3970 Langesund

Mørk September med Häxer & Dozeoff, Wrightegaarden, John G Scene
ordenskjolds gate 2, 3970 Langesund

Reidar Larsen, Wrightegaarden, John G Scene
Wrightegaarden Restaurant, Tordenskjolds gate, Langesund, Norge, 3970 Langesund
Aktiviteter i nærheten

Wrightegaarden
Tordenskioldsgt. 2, 3970 Langesund

Langesund
3970 Langesund

Tur på Kyststien i Bamble: Langesund - Rognstranda
3970 Langesund

På sykkel langs Telemarkskysten
3970 Langesund

Rutetider Langesund - Langøya
3970 Langesund

Bambles geologiske historie, Kongshavn
Kongshavn, 3970 Langesund

Langøya Hovedgård Restaurant
Langøya, 3993 Langesund

Langøya i Langesund
3970 Langesund

Langøya Gjestehavn
3970 Langesund

Barnas Gea Norvegica Geopark
3970 Langesund

Krogshavn badeplass
3970 Langesund

Gea Norvegica Unesco Global Geopark Steinvika
3970 Langesund

Furustranda badeplass
3970 Langesund

Langøya badeplass
3970 Langesund














