
Sauna på Sandviken Camping
Nyt stillheten i Ismåne, vår vedfyrte sauna med panoramavindu mot Tinnsjøen. Enten du søker restitusjon etter en fjelltur eller vil utfordre deg med helårsbading, tilbyr vi en varm og inkluderende badstukultur i hjertet av Telemark. Velkommen inn i varmen!
Om
En magisk kombinasjon av varme og vann
Ismåne er ikke bare en badstue; det er et resultat av lidenskap for tradisjon og velvære. Saunatønnen er en UteSauna XL Ikon 1, som ble installert i januar 2024 etter at den forrige dessverre gikk tapt i en brann. Den nye modellen er romsligere og utstyrt med et stort panoramavindu som visker ut skillet mellom den lune varmen inne og den rå, vakre naturen utenfor. Når du sitter her, kan du se ut over Tinnsjøen som strekker seg mot horisonten, mens den vedfyrte ovnen – matet med bjørkeved fra vår egen skog – sørger for en dyp og behagelig varme som løser opp stive muskler etter en dag på fjellet.
Badstuen har fått navnet sitt fra den magiske «Ismånen» som lyste opp himmelen under den aller første innvielsen. Siden den gang har Ismåne vært et samlingspunkt for både gjester og lokale helårsbadere. Den norske badstukulturen opplever en renessanse, og som stolt medlem av Norges Badstulaug ønsker vi å tilby en lavterskel og inkluderende opplevelse. Her kan du styre temperaturen selv ved å legge på mer ved, og vi forvarmer alltid tønna for deg slik at den er god og varm når du ankommer.
Helårsbading og forfriskende kontraster
Det er i kontrastene de største opplevelsene ligger. Vi har lagt til rette med heller og trapp helt ned til vannkanten, slik at du enkelt kan kombinere badstuen med et forfriskende dypp. Siden Tinnsjøen er en regulert innsjø, vil vannstanden og veien ned til vannet variere med opptil fire meter gjennom året – en spennende påminnelse om naturkreftene som omgir oss. For de som virkelig vil kjenne at de lever, anbefaler vi å bli med i Facebook-gruppen for våre lokale helårsbadere, hvor fellesskapet og gleden ved et kaldt bad står i fokus året rundt.
Priser og bestilling
Planlegg ditt opphold i god tid for å sikre deg ønsket tidspunkt. Bestilling må gjøres minimum 2 timer før bruk via vår online booking, i resepsjonen eller ved å sende en SMS til 95 23 88 17.
- Priseksempel: Inntil 4 personer koster 500 kr for en time, med et tillegg på 200 kr dersom dere ønsker en påfølgende time.
- Utstyr: Vi tilbyr utleie av myke håndklær og morgenkåper (50 kr), samt salg av badesko i ulike størrelser for en tryggere vei ned til vannet.
- Betaling: Enkelt via Vipps (130089), bankoverføring eller direkte i kafeen.
Praktisk informasjon og samværsregler
For at alle skal få et trygt og trivelig pusterom, ber vi deg følge våre enkle kjøreregler:
- Hygiene: Bruk alltid et håndkle å sitte på inne i saunaen. Vi anbefaler også å ta med en egen vannflaske for å holde væskebalansen ved like.
- Sikkerhet: Bad aldri alene, spesielt ikke i vinterhalvåret. Alkohol er strengt forbudt i og rundt saunaen for å ivareta sikkerheten og det rolige miljøet.
- Fasiliteter: Du har fri tilgang til omkledningsrom i vårt gule sanitærbygg rett ved siden av. For campinggjester er dusj inkludert, mens dagsbesøkende betaler 50 kr for en varm dusj etter badet.
Sted
Praktisk informasjon
- Badstue
Arrangementer i nærheten

17. mai på Gaustatoppen Turisthytte
Gaustatoppen Turisthytte, 3660 Rjukan

Kunst med Kids
O. H. Holtas gate 27, Telemark Kunstmuseum, 3678 Notodden

Yoga - Root&Renew
Siljudalsvegen 433, Siljudalen, 3691 Gransherad
Slåttefestivalen
Holmsvegebæn 89, 3690 Hjartdal

Tinn Håndverkssenter Sommerutstilling
Sandven 2, 3656 Atrå

Kunstkurs på Nutheim
Flatdalsvegen 1283, 3841 Flatdal

Marispelet ved Rjukanfossen 2026
3660 Rjukan

Countryfestivalen i Seljord 22.-26. juli
Nordbygdivegen 60, 3840 Seljord

Fjelltur med kunstner og forfatter Bjørg Thorhallsdottir
Oppmøte Baptistkirken på Rjukan, Sam Eydes gate 116, 3660 Rjukan

After Summer Detox
Siljudalsvegen 433, Siljudalen, 3691 Gransherad

Forfattermøte: Lars Elling
Storgata 1, 3674 Notodden

Syftestad Gard – Et år på småbruket
Storgata 1, 3674 Notodden

Levende fantasidyr! Animasjonsverksted for barn
Storgata 1, 3674 Notodden

Biblolørdag: Gubben og Katten og hanespetaklet
Storgata 1, 3674 Notodden

Hvordan oversette Austen, Woolf og Smith?
Storgata 1, 3674 Notodden

Julekonsert med Aasmund Nordstoga og Åsmund Reistad
Storgata 1, 3674 Notodden
Aktiviteter i nærheten

Sandviken Camping
Austbygdevegen 111, 3650 Tinn Austbygd

Badstue i Austbygde
Austbygdevegen 111, 3650 Tinn Austbygd

Åsral/Mobrannuten
Sandviken, 3650 Tinn Austbygd
Pilegrimsvandringer i Tinn
3650 Tinn Austbygd

Tur med M/F Storegut
Mæl Stasjon, 3660 Rjukan

Gjuvhovd
3650 Tinn Austbygd

NIA - Rjukanbanen
Mæl Stasjon, 3658 Miland

Numedalshovda
Mydalen, Dakkeset, 3650 Tinn Austbygd

Gausta Skisenter
Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Bakeriet
Gausta Skisenter, 3660 Rjukan

Gaustablikk Fjellhytter og Apartments
3660 Rjukan

Restaurant Bjørk
Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Gaustablikk Fjellresort
Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Blikk Fjellbrasserie
Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Flytende sauna
kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Velvære på Gaustablikk Fjellresort
Kvitåvatnvegen 372, 3660 Rjukan

Gausta Sportell
Kvitåvatnvegen 51, 3660 Rjukan









