Etter suksessen med "The Johnny Cash & June Carter Show" er vi klare for å dykke enda dypere ned i Johnny og Junes unike kjærlighetshistorie og musikalske kjemi.
"Duets of Two Darlings" har premiere på Drammens Teater 8. mars 2025, og vi lover en helaften fylt med de beste duettene til Cash og Carter! På menyen står klassikere som "Ring of Fire", "Jackson", "It Ain't Me", "Folsom Prison" og "I Walk the Line".
Men det blir ikke bare musikk – vi lar publikum komme tettere på det intense og lidenskapelige forholdet mellom Johnny og June. Her får du høre om både opp- og nedturene deres og hvordan det preget musikken de skapte sammen.
Marianne Jagland, kjent som "Norges June Carter", er tilbake og imponerer som alltid med sin evne til å fange Junes magiske tilstedeværelse. Og The Boys Named Sue, Norges mest sjarmerende Johnny Cash-band, leverer en energisk opplevelse som gir gåsehud – akkurat som Cash selv gjorde.
"Duets of Two Darlings" er mer enn bare en konsert. Det er en feiring av to legender og en kveld som hyller countrymusikkens kraft til å røre ved hjerter. Bli med på en kveld full av nostalgi, musikkglede og alt det beste innen countryrock!
Parkbiografen Sittende arrangement (7 Nov 2025) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Fredag | 21:00 | - 22:30 |
Telemark Kunstsenter er et informasjonssenter og en formidlingsinstitusjon av…
Ibsentrappen er en betong- og granittkonstruksjon med en byste av Henrik Ibsen. Den har…
Hovedbygningen på Søndre Brekke gård i Brekkeparken har huset flere, fine tradisjonsrike…
Ibsenhuset er Skiens kulturhus og holder til midt i Skien sentrum som har et bredt utvalg…
Snipetorp, Skiens eldste boligkvarter og bosted til Henrik Ibsens foreldrene, overlevde…
Besøk Brekkeparken i Skien en nydelig park med flotte blomsterbed, og med masse historie…
M/S Victoria, også kjent som kanaldronningen, seiler slusecruise i fast rute mellom Skien…
Skien er en kommune med utrolig stort geologisk mangfold. En tur tvers over…
Kirken på Kapitelberget i Skien er bygget på et korallrev, mer enn 430 millioner år…
Kapitelberget på Bratsberg med sine kirkeruiner er det fremste minnet etter den mektige…
Gjerpen kirke ligger i Skiens nordre utkant, og er en vakker steinkirke, bygget i romansk…
På Hakastein Kulturminnepark finner du rester etter Norges eldste kjente kirke, landets…
Besøk Henrik Ibsen museum i Skien og opplev dramatikerens barndomshjem som den var når…
I Skien ligger de første helleristningene som ble funnet i Norge. Helleristninger er…