Teater Ibsen fyller 50 år og feirer sammen med oss! Etter 22 utsolgte forestillinger i Skien, får vi endelig gleden av å få Lilli Valentin på besøk.
Er du klar for en kveld fylt med latter, tårer og uforglemmelige øyeblikk? Da må du ikke gå glipp av «Lilli Valentin»! «Lilli Valentin» er en rørende og humoristisk forestilling som tar deg med på en reise gjennom livets opp- og nedturer. Med en enestående blanding av komedie og drama, vil denne forestillingen få deg til å le høyt, gråte litt og tenke mye.
Følg Lilli, en sterk og sjarmerende kvinne, som navigerer gjennom livets utfordringer med mot, visdom og en god dose humor. Hennes historie er både unik og universell, og vil treffe deg rett i hjertet. Vi blir med Lilli som tar et oppgjør med livet hun står midtveis i, og for første gang på lenge, tør Lilli å være ærlig med seg selv, og alle andre hun bryr seg om. En type ærlighet (og kjærlighet) som frigjør henne slik at hun finner veien tilbake til den hun har savnet mest, seg selv. «Lilli Valentin», den middelaldrende kvinnen, føler seg fanget i et monotont liv.
Hun snakker med kjøkkenveggen og drømmer om frihet og eventyr. Når muligheten til å reise til Hellas dukker opp, griper hun sjansen og legger ut på en reise som vil forandre livet hennes for alltid. Vil hun finne tilbake til den kvinnen hun en gang var, eller er det for sent å begynne på nytt? Denne forestillingen byr på en intim teateropplevelse hvor Lena Barth Aarstad gjør deg kjent med Lilli og hennes verden.
Gå ikke glipp av en liten tur til Hellas i løpet av høsten! På scenen Lena Barth Aarstad Team: Av: Willy Russell Oversettelse: Lena Barth Aarstad Med: Lena Barth Aarstad Regi: Arvid Ones Scenografi: Nora Furuholmen Inspisient: Kristin Eide Dramaturg: Åste Marie Bjerke Spilletid: 1t 50min inkl. 20 min pause
Brevik Kulturhus (12 Sept 2025) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Fredag | 18:00 | - 19:00 |
Brevik bymuseum holder til i på Øya i byens gamle rådhus. Til bymuseet hører også et…
Krystallhuset i Brevik ble oppført i anledning Brevik bys 150 års jubileum i 1995.
På Rugtvedt i Bamble har det dukket opp en ny spennende lokalitet, en sandstrand som ble…
I Bamble finner vi de eldste bergartene i Geoparken. Opp mot 1500 millioner år gamle…
I den bratte sørvestvendte hellinga i Rognsflauene, fra Tangvaldkleiva og sørover til…
Bambles landskap – spennende geologi gjennom millioner år
På Rognstranda i Bamble kan du spasere over 1,5 milliarder år gammel geologisk historie…
Bergartene i Steinvika ble til i jordas oldtid, nærmere bestemt for ca. 461-451 millioner…
Den nye kirken i Porsgrunn, Østre Porsgrunn kirke, er en arkitektonisk perle og er blitt…
Porsgrunn kommunes berggrunn består av et mangfold av bergarter med ulike aldre og ulike…
Geoparken ligger i Telemark og Vestfold fylker og innbefatter kommunene Bamble, Kragerø,…
Norges eneste porselensfabrikk, Porsgrunds Porselænsfabrik, ligger i Porsgrunn og er…
På Porselensmuseet i Porsgrunn blir du invitert inn i en verden av håndverk og historie,…
I Gea Norvegica Geopark sitt besøkssenter på porselensfabrikken i Porsgrunn kan både…
Auksjonshallen i Porsgrunn kombinerer auksjonshus og antikvitetsbutikk og holder til i…