Utforsk Telemark

EN

NO

Tur-retur: Boklansering: Per Ragnar Møkleby | Konsert: Aadal

TypeAndre arrangement

Stasjonsvegen 2, Borgestad stasjon, 3712, Skien

Legg Tur-retur: Boklansering: Per Ragnar Møkleby | Konsert: Aadal til i reiseruten din.

plakat til "Boklansering"

Om

Velkommen til en helaften på Borgestad stasjon! Lørdag 1. november fra kl 19.30 feirer Spriten Forlag lansering av Per Ragnar Møklebys debututgivelse "Tur-retur". Samme kveld blir det også loftskonsert med det fabelaktige jazzorkesteret Aadal.

Program for kvelden:
19.30: Boklansering. Forhåndskjøp boka og få den signert (NOK 350,-). Du er også hjertelig velkommen til lansering uten å kjøpe no. Det er helt gratis.
20.30: Konsert med Aadal (NOK 250,-). Kjøp bok og konsert for NOK 500,-
23.00: Vel hjem <3

"Tur-retur" av Per Ragnar Møkleby
Togreisen har blitt behandlet litterært og visuelt mange ganger, men sjeldent er det fysiske formatet tilpasset togformatet. I billedboken "Tur-retur" jobber illustratør Per Ragnar Møkleby med leporello - eller utbrettbok - som trykket format. Gjennom en illustrert og ordløs bok ønsker Møkleby å formidle magien i å være på reise i fysisk og overført betydning. Målet er å lage en ren visuell bok som skal gi hint som oppmuntrer leseren til å bruke tid på å lete og fantasere frem egne versjoner av historiene.

Per Ragnar Møkleby er en norsk illustratør, tegner og grafiker. Han kommer fra Lørenskog, har kunstutdannelse fra Einar Granum Kunstfagskole i Oslo og bachelor i illustrasjon fra Kingston University i London, samt Forfatterutdanningen på Norsk Barnebokinstitutt. Han har arbeidet fulltid som illustratør siden 1998 og laget illustrasjoner for blant annet aviser, tidsskrifter, skolebøker og barnebøker, deriblant tre bildebøker skrevet av dramatikeren Gyrid Axe Øvsteng. Han bor og arbeider i Skien. For bildeboka Førstemamma på Mars ble Møkleby sammen med forfatteren Gyrid Axe Øvsteng premiert med både Kritikerprisen for beste barnebok og Kulturdepartementets bildebokpris for barnebøker. https://www.mokleby.no/

AADAL:
Kvartetten Aadal har så langt gitt ut albumene "Silver", "Lost Songs" og "Voyager", som ble gitt ut i april 2023. Musikken har et klart utgangspunkt i jazzen, men den har også tydelige referanser til andre sjangre som americana, post-rock og indie. Av inspirasjonskilder nevnes navn som Brian Blade, Bill Frisell, Daniel Lanois og nyere band som The War on Drugs og Bon Iver. I de siste årene har Aadal turnert jevnlig både her til lands og i England:

"If Leonard Cohen, Daniel Lanois and Neil Young did jazz, it might sound a bit like this."
(The Progressive Aspect)

Med: Michael Aadal (gitar), André Kassen (sax), Karl-Joakim Wisløff (bass), Gunnar Sæter (trommer)

Borgestad stasjon betjente tidligere både Vestfoldbanen og Bratsbergbanen. Stasjonen ble åpnet i 1916 da Bratsbergbanen sto ferdig, opprinnelig under navnet Menstad stasjon, men allerede året etter ble navnet endret til Borgestad stasjon. Stasjonen var betjent frem til 1972. Nå driftes stasjonsbygningen som et kulturhus under navnet Borgestad Studios.

Spriten Forlag er tilknyttet Spriten kunsthall.

TripAdvisor

Kart

Sjekk tilgjengelighet forTur-retur: Boklansering: Per Ragnar Møkleby | Konsert: Aadal (Åpnes i et nytt vindu)

Kontakt

Åpningstider

Borgestad stasjon (1 Nov 2025)
DagTider
Lørdag19:30 - 23:00

Også i nærheten

  1. Osebrostrøket

    Osebro strøket er den best bevarte del av Porsgrunn sentrum. 


    2.71 km Unna
  2. Geopark besøkssenter

    I Gea Norvegica Geopark sitt besøkssenter på porselensfabrikken i Porsgrunn kan både…

    2.87 km Unna
  3. Auksjonshallen

    Auksjonshallen i Porsgrunn kombinerer auksjonshus og antikvitetsbutikk og holder til i…

    2.93 km Unna
  1. Gea Norvegica Unesco Global Geopark, Porsgrunn

    Porsgrunn kommunes berggrunn består av et mangfold av bergarter med ulike aldre og ulike…

    2.95 km Unna
  2. Stråmalerne på Porsgrund Porselænsfabrik

    På Porsgrunds Porselænsfabrik kan du se hvordan porselensmalerne dekorerer porselen,…

    2.96 km Unna
  3. Gea Norvegica Unesco Global Geopark

    Geoparken ligger i Telemark og Vestfold fylker og innbefatter kommunene Bamble, Kragerø,…

    2.98 km Unna
  4. Porselensmuseet Porsgrunn

    Besøk Porselensmuseet i Porsgrunn. Opplev norsk porselenshistorie, fabrikkbesøk,…

    2.99 km Unna
  5. Porsgrunds Porselænsfabrik - fabrikkutsalg

    Norges eneste porselensfabrikk, Porsgrunds Porselænsfabrik, ligger i Porsgrunn og er…

    2.99 km Unna
  6. Historisk Hage

    En bortgjemt perle midt i sentrum ved Porsgrunn bymuseum.

    3.41 km Unna
  7. Østre Porsgrunn Kirke

    Den nye kirken i Porsgrunn, Østre Porsgrunn kirke, er en arkitektonisk perle og er blitt…

    3.42 km Unna
  8. Teater Ibsen

    Teater Ibsen jobber for å skape opplevelser du husker! Her kan du gjennom hele året være…

    4.01 km Unna
  9. Kapitelberget

    Kapitelberget på Bratsberg med sine kirkeruiner er det fremste minnet etter den mektige…

    4.02 km Unna
  10. Gea Norvegica Unesco Global Geopark - Kapitelberget

    Kirken på Kapitelberget i Skien er bygget på et korallrev, mer enn 430 millioner år…

    4.04 km Unna
  11. Hakastein kulturminnepark

    Utforsk Hakastein Kulturminnepark i Skien. Se restene av Norges eldste daterte kirke…

    4.30 km Unna
  12. Skulpturen Rottejomfruen

    På Bakkestranda, rett utenfor sentrum i Skien, finner du den 7 m høye skulpturen…

    4.50 km Unna
  13. MS Victoria

    M/S Victoria, også kjent som kanaldronningen, seiler slusecruise i fast rute mellom Skien…

    4.55 km Unna
Previous Next

Ikke gå glipp av